• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 976-9414-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری :


مروج فرهنگ راحت‌طلبی در کشور نباشیم

 نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری فرهنگ حاکم بر نظام جمهوری اسلامی را فرهنگ ساده زیستی و همراه با مردم بودن دانست و گفت: ما نباید فرهنگ رفاه و راحت‌طلبی را در کشور گسترش دهیم.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام، در شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به گزارش برخی هنجارشکنی‌ها در مناطق گردشگری استان، اظهار کرد: متأسفانه از مناطق گردشگری استان خبرهای خوبی دریافت نمی‌شود که توجه مسئولان امر را می‌طلبد.
وی با بیان اینکه متأسفانه با ورود گردشگران به استان در برخی از مناطق فرهنگ‌های نازیبا ترویج می‌یابد، افزود: بسیاری از مناطق استان مردم سالم، مؤمن و متدینی دارند که برخی از گردشگران با ورود به این مناطق آن فرهنگ زیبای منطقه را زیر و رو می‌کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: متأسفانه برخی از گردشگران بدحجابی‌ها، بداخلاقی‌ها، فرهنگ‌های نازیبا و ارتباط‌های هنجارشکنانه را در مناطق گردشگری گسترش می‌دهند که اهالی مناطق نیز نسبت به این وضعیت معترض هستند.
حجت‌الاسلام نکونام با تأکید بر اینکه دستگاه‌های متولی مانند اداره صنایع‌دستی و گردشگری باید نسبت به این معنا حساس باشند و نظارت کنند، گفت: استان چهارمحال و بختیاری یک استان گردشگری است و چنین نکاتی باید مورد توجه باشد.
امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه باید فرهنگ گردشگری متناسب با اسلام شکل بگیرد، خاطرنشان کرد: گردشگری نباید مساوی با لاابالی‌گری، بی‌دینی و لامذهبی باشد و گردشگری باید در چارچوب مسائل دینی نشاط‌بخش باشد تا ارزش‌های دینی مخدوش نشود.
وی عنوان کرد: باید بر تورهای گردشگری که به استان می‌آیند نظارت بشود تا اگر هنجارشکنی‌ اتفاق افتاد گزارش شود و پیگیری‌ها مربوط صورت گرفته و در صورت لزوم برخورد شود.
حجت‌الاسلام نکونام در ادامه ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره تولیدات صداوسیمای مراکز استان‌ها به میزبانی استان، گفت: رقابت میان مجموعه دستگاه‌های صداوسیما و تولیدات استان‌ها کار بسیار ارزشمند و قابل‌توجهی در کشور است.
امام جمعه شهرکرد با تأکید بر اینکه در این‌گونه جشنواره‌ها باید تولیدات محتوایی مد نظر قرار بگیرد، افزود: محتوا باید از فرهنگ دین که پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) برای آن قربانی شدند نشأت گیرد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره تولیدات صداوسیمای مراکز استان‌ها در منطقه تفریحی چغاخور، تأکید کرد: اینکه یک منطقه گردشگری استان معرفی بشود امری خوب و در جهت رشد و توسعه استان است اما فرصت مغتنمی که برای معرفی شهرکرد به عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری داشتیم از دست رفت.
حجت‌الاسلام نکونام با بیان اینکه منطقی که بر اساس آن این جشنواره در خارج از مرکز استان برگزار شد با منطق نظام جمهوری اسلامی سازگار نیست، عنوان کرد: آنچه در این مسئله مهم است اینکه نباید این منطق در کشور فرهنگ بشود.
وی فرهنگ حاکم بر نظام جمهوری اسلامی را فرهنگ ساده زیستی و همراه با مردم بودن دانست و خاطرنشان کرد: ما نباید فرهنگ رفاه و راحت‌طلبی را در کشور گسترش دهیم.
حجت‌الاسلام نکونام با تأکید بر اینکه باید ظرفیت‌های مرکز استان برای اجرایی چنین برنامه‌هایی بیشتر شود، گفت: مسئولان متولی امر می‌توانستند هزینه‌ها را در ارتقای امکانات مرکز استان به کار بگیرند و مرکز استان را از این فرصت مغتنم معرفی شدن در کشور بی‌بهره نکنند.
امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: نباید فرهنگ راحت‌طلبی، رفاه‌طلبی و اشرافی‌گری که همه در حال مقابله با آن‌ها هستیم توسط صدا و سیما که یک نهاد ارزشی و چشم و چراغ نظام است رواج یابد زیرا در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در ادامه این جسله با بیان اینکه تورهای گردشگری و مسافرتی نیازی به اخذ مجوز و هماهنگی برای ورود به استان ندارند، گفت: کسانی که در این تورها قوانین شرعی و اجتماعی را مراعات نکرد دستگاه‌های نظارتی مانند نیروی انتظامی وظیفه دارند با چنین افرادی برخورد بکنند.
اقبال عباسی با اشاره به اینکه اداره میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری متولی نظارت بر این تورها نیست، اظهار کرد: اگر گروه‌هایی ضوابط قانونی و شرعی را رعایت نکردند میراث فرهنگی و گردشگری وظیفه‌ای در برخورد با آن‌ها ندارد و متولیان امر مشخص‌اند.
 
 

انتهای پیام