• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 975-6214-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

انتقاد رسانه‌ها باید در چارچوب اصول انقلاب باشد

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمر بنی هاشم (ع)چهارمحال و بختیاری گفت: انتقاد رسانه‌ها باید در چارچوب اصول انقلاب باشد.
به گزارش ایسنا -منطقه چهارمحال و بختیاری - حجت‌الاسلام کریم سرافراز 16 مرداد ماه در آیین گرامیداشت خبرنگار، با اشاره به اینکه ارتباط یکی از عناصر مهم زندگی گروهی انسان است، اظهار کرد: ارتباط به عنوان یکی از ابزارهای تغییرات اجتماعی و سیاسی مطرح است که ابزار آن رسانه‌ها هستند.
وی افزود: رسانه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای پیشرفت و یکی از با ارزش‌ترین روش‌های آگاه سازی و اطلاع رسانی است.
حجت‌الاسلام سرافراز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، ادامه داد: نقد و نظارت، اطلاع رسانی صادقانه و شفاف و طرح و تبادل آرا از اهداف رسانه‌ها است.
وی اضافه کرد: در نقد و نظارت شخص یا دستگاه باید رعایت انصاف، اجتناب از تهمت، رعایت انصاف در قضاوت و انتقاد با نظر اصلاحی مورد توجه قرار بگیرد.
حجت‌الاسلام سرافراز رعایت تقوا، توجه به آزادی بیان، رعایت اخلاق، اطلاع رسانی صادقانه، آزادی افکار و درک حقیقت را از دیگر اهداف رسانه‌ها برشمرد.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید از القای یاس و ناامیدی میان جوانان و مردم جامعه پرهیز کنند، تصریح کرد: وظیفه رسانه‌ها ایجاد نشاط و شور انقلابی در جامعه وظیفه رسانه‌ها است.
نماینده ولی فقیه در سپاه استان با تاکید بر اینکه انتقاد باید در چارچوب اصول انقلاب باشد، گفت: اصول انقلاب همان اصول اسلام و قانون اساسی بوده و سلیقه‌ای نیست.
وی تصریح کرد: یک رسانه بسیجی باید همواره اخلاق‌مدار بوده و فضای جامعه را به فضایی سالم تبدیل کنند.
حجت‌الاسلام سرافراز با تاکید بر اینکه شکستن اعتماد به نفس مردم و تا امید کردن آنها نسبت به آینده درشان یک رسانه نیست، گفت: تذکر در رسانه‌ها خوب است اما مایوس کردن مردم خیانت به اسلام و نظام است.

انتهای پیام