• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 975-3014-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

افتتاحیه نوزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان‌های فنی و حرفه‌‌ای سراسر کشور در چهارمحال و بختیاری

نوزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان‌های فنی و حرفه‌‌ای سراسر کشور در چهارمحال و بختیاری افتتاح شد
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – حشمت‌الله تیرگیر هشتم مردادماه در افتتاحیه نوزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان‌های فنی و حرفه‌‌ای سراسر کشور در استان، اظهار کرد: هنر پیوسته زیبا، جذاب و دلنشین بوده و لطافت خود را دارد.
وی افزود: هنرمند همواره جایگاه خود را داشته  و جامعه برای هنرمند ارزش قائل است.
تیرگیر با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در کشور، گفت: هنر می‌تواند جایگاه خود را در اقتصاد باز کند و اکنون در حال تلفیق شدن با اقتصاد است.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: دنیا چهار دوره دانشگاه را پشت سر گذاشته که در ابتدا با دانشگاه‌های تئوری و پس از آن با دانشگاه پژوهش محور روبرو بود.
وی ادامه داد: پس از اینکه این دانشگاه‌ها نیاز جامعه را پاسخ ندادند در کنار دانش و پژوهش سراغ دانشگاه کارآفرین رفتند و اکنون نیز دانشگاه‌های ثروت‌آفرین مطرح هستند و اهمیت تولید ثروت و تئوری و کاربرد در دنیا در حال خودنمایی است.
قائم مقام دبیرخانه اجرایی نوزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان‌های سراسر کشور تاکید کرد: امروز دانش‌آموزان قبل از رفتن به دانشگاه در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای  و کار و دانش مهارت می‌آموزند که این امر موجب افزایش کیفیت علم و کاربردی بودن آن و نیز کاهش بیکاری است.
تیرگیر خاطرنشان کرد: به طور قطع آینده جامعه در دستان توانای هنرجویان است و این جشنواره ایده اشتغالزایی را تقویت می‌کند.
به گزارش ایسنا در این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم استان علیرضا جیلان تقدیر شد.

انتهای پیام