• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-11614-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

استاندار چهارمحا و بختیاری:

رفاه در بیکارترین استان کشور معنا و مفهومی ندارد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: استانی که بیکارترین استان کشور باشد رفاه در آن‌جا معنا و مفهومی ندارد گرچه اشتغال اهمیت فراوان دارد. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- اقبال عباسی ۲۱ تیرماه در نشست شورای اداری و فعالان اقتصادی شهرستان بروجن، اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده دولت و دلسوزترین فرد است. سایر مسائل به وزیر مربوط نمی‌شود، گرچه ممکن است مشکلات موجود به حوزه کار و تامین اجتماعی برگردند. 
وی افزود: از قشر زحمت‌کش همین انتظار است که مشکلات را مورد به مورد مطرح و احصا می‌کنند. 
عباسی گفت: وزیر، معاونان و روسای سازمان‌ها بیشتر مسایل و مشکلات در حوزه روابط میان کارگر و کارفرما، بازنشستگان، بیمه تامین اجتماعی و حوزه بهزیستی را مطرح کردند که انتظار بود فنی و حرفه‌ای نیز مشکلاتی که در بخش آموزشی بوده را احصا می‌کردند. 
وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین و مهم‌ترین چالش استان از زمان‌های گذشته و اکنون چالش آب و بیکاری است، تصریح کرد: اعداد و رقمی که در حوزه بیکاری استان مطرح می‌شوند جای بحث دارد امام باید رتبه اول بیکاری استان را بپذیریم شاید برای مطرح کردن و بازگو کردن مسایل و مشکلات یک حسن باشد. 
استاندار بیان کرد: استانی که بیکارترین استان کشور باشد رفاه در آن‌جا معنا و مفهومی ندارد گرچه اشتغال اهمیت فراوان دارد. 
وی ادامه داد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنار موضوعات مربوط به خود، تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را به منظور کمک به اشتغال کشور دنبال می‌کند. 
عباسی با اشاره به اینکه در گذشته تسهیلات خوب اشتغال خانگی و فراگیر در استان پرداخت شد، گفت: چهارمحال و بختیاری سومین استان در زمینه جذب تسهیلات خانگی و فراگیر بوده است، این در حالی است که در تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری عقب هستیم و مدیران مرتبط باید تلاش کنند تا جذب اعتبارات انجام شود. 
وی با اشاره به اینکه در این مدت انواع سرمایه‌ها، پول‌ها و منابع بانکی صرف تولید شد، تصریح کرد: در حال حاضر کار و اشتغال از دغدغه‌ مردم است گرچه ممکن است تولید نیز جز مشکلات باشد، اهمیت زمانی امروز ایجاد اشتغال است. 
استاندار خاطرنشان کرد: اگر مردم فریادی بر سر مسئولان می‌زنند از روی دلسوزی است شاید این فریادها باشد تا در کنار یکدیگر بتوان مشکلات راحل کرد. 
 

انتهای پیام