• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-11214-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مهم‌ترین کار دولت، کاهش اثر تحریم‌ها بر زندگی روزمره مردم است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از مهم‌ترین کارهای دولت، کاهش اثر تحریم‌ها بر زندگی روزمره مردم است که اقدامات برای دو دهک پایین جامعه به طور جدی پیگیری‌ خواهد شد.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - علی ربیعی شامگاه سه‌شنبه در سفر به چهارمحال و بختیاری، در شورای اشتغال شهرستان لردگان، اظهار کرد: اگر تا دیروز روزانه ۱۰ ساعت کار می‌کردیم امروز باید روزانه ۱۴ ساعت کار کنیم و نوع رابطه‌ها با مردم تغییر یابد به طوری که مهربانی را در بدنه جامعه ببریم.
وی افزود: لازم است در متن اجتماعی مردم حضور داشته باشید.
ربیعی با اشاره به اعتراضات کامیون داران و ارایه کلیپ‌های ساختگی غلط برای نشان دادن انتقال آب به بصره و تحریک کردن مردم خوزستان، تصریح کرد: امروز جبهه ما بدنه اجتماعی است باید در بدنه اجتماعی خود به اندازه کافی کار کنیم.
وی با اشاره به اینکه امسال را سال حل شدن گره‌های کوچک می‌دانم، تصریح کرد: امسال باید گره‌های کوچک را باز کرد و کارهای کوچکی انجام شود، زیرا مسیر کارهای بزرگ به وسیله بازکردن گره‌های کوچک حل خواهد شد، بنابراین لازم است کارهای کوچک بسیاری سامان داده شود.
ربیعی گفت: هر مکانی که نیازمند رشد باشد باید کانون توسعه از همان محل بیرون آید به این معنا که برای توسعه شهر باید تلاش شود و از مسئولان آنجا کار توسعه آغاز شود.
وی با اشاره به اینکه برای کلینیک تامین اجتماعی این شهرستان هر چه تجهیزات لازم است تامین شود، تصریح کرد: هر کاری که نیازمند رشد باشد باید برای ارتقای آن تلاش کرد.
ربیعی بر اعزام تیمی کامل شامل بهزیستی و تیم مجموعه تامین اجتماعی و بهزیستی و سایر مراکز مرتبط به استان برای بررسی مجدد تاکید کرد.
وی با اشاره اینکه پشت نوبتی‌های بهزیستی و امداد را افزایش دهید، تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین کارهای دولت، کم کردن اثر تحریم بر زندگی روزمره مردم است که اقدامات برای دو دهک پایین جامعه به طور جدی پیگیری‌ خواهد شد، امسال پشت‌نوبتی‌ها از طریق سازمان‌های مردم نهاد و افرادی که شناسایی نشده‌اند، افزوده خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: قطعا هر اقدامی که به منظور کاهش آسیب‌ها لازم باشد انجام می‌دهیم.
ربیعی بر کمک به تامین تجهیزات سازمان فنی و حرفه‌ای در این شهرستان، آموزش مهارت روستایی و ایجاد ورزشگاه در این شهرستان تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه این استان در رسته‌های کشاورزی از جمله گیاهان دارویی، گردشگری و خدمات مولد دارای ظرفیت است، تصریح کرد: اعتبار خوبی به استان برای ایجاد اشتغال اختصاص یافته که در برخی موارد محدودیتی وجود ندارد و اگر کارهای خوبی صورت گیرد قطعا بخشی از مشکلات برطرف خواهد شد.
ربیعی بیان کرد: چهارمحال و بختیاری جزو استان‌های اولویت‌دار است که امسال حدودا ۶۰ هزار میلیارد تومان به تبصره ۱۸، برای اعطای تسهیلات اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه این وزارتخانه از بنگاه‌داری منع شده است، خاطرنشان کرد: لازم است به استان و شهرستان سرمایه‌گذار خوب آورده شود که قطعا ما در کنار سرمایه‌گذار خواهیم ایستاد و حمایت در این زمینه انجام خواهد شد.

انتهای پیام