• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-11114-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

خالدی:

در شهرستان لردگان تعداد معلولیت‌ها نسبت به جمعیت بیشتر است

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به دلیل ازدواج فامیلی در شهرستان لردگان، تعداد معلولیت‌ها نسبت به جمعیت بالا است و اکنون بسیاری دارای دو معلول هستند اما هنوز هیچ اقدامی برای دریافت و ثبت مستمری آنان انجام نشده است.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری –  محمد خالدی ۲۰ تیرماه در شورای اشتغال شهرستان لردگان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، اظهار کرد: در شهرستان آن مواردی که تاکنون به عنوان خدمت در اختیار مردم است مربوط به پس از پیروزی انقلاب است که بالای 90 درصد از خدمات است.
وی با بیان اینکه آیا خدماتی که امروز در استان و در شهرستان لردگان به مردم ارائه می‌شود مورد رضایت مردم است؟ و آیا مردم از وضع موجود راضی هستند یا نه؟ و راه‌حل چیست؟، افزود: عمده خدماتی که در شهرستان کمتر خوردار لردگان در حال ارائه به مردم است در حوزه وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت است و این تامر بر کسی پوشیده نیست.
خالدی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که در شهرستان لردگان و شاید در بسیاری از شهرستان‌های کشور عمومیت داشته باشد، وجود فاصله تا مرکز استان و دور بودن از تصمیماتی است که گرفته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه استان و شهرستان لردگان به دلیل نداشتن نیرو در مرکز در بسیاری موارد مغفول مانده است، از استاندار چهارمحال و بختیاری خواست در استان نیز در حوزه مدیریت، از نیروهای از شهرستان لردگان فردی انتخاب نشده و در حوزه مدیران پایین دست نیز این امر غیرقابل شمارش است که پیشنهاد می‌شود از ظرفیت مردم شهرستان لردگان استفاده شود.
خالدی با بیان اینکه در شرایط کنونی که اوضاع بسیار سخت است لازم است همگان برای برای عبور از این گردنه به دولت کمک کنند، تاکید کرد: یک نماینده مجلس در این شرایط نمی‌تواند پاسخگوی تمام مطالبات باشد و کار بسیار سخت است و شاید ما نمایندگان در بدترین شرایط مسئولیت را بر عهده گرفتیم.
وی ادامه داد: باید شرایط برای مردم گفته شود و ما نمایندگان مجلس نیز موظف هستیم تلاش و پیگیری کنیم و از خواسته‌های به حق مردم را دنبال کنیم.
خالدی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست از افراد توانمند در استان در حوزه کاری خویش استفاده کند تا این افراد ارتقاء یافته و بتوانند استان را معرفی کنند که به طور قطع  در نظام اسلامی به این امر توجه خواهد شد.
وی اظهار کرد: در حوزه مسائل رفاهی شهرستان لردگان نیازمند مجتمع رفاهی تفریحی به منظور خدمت به بازنشستگان است که این شهرستان دارای 220 هزار جمعیت است و باید برای بازنشتگان آن مقدمات رفاهی فراهم شود.
خالدی ادامه داد: مجموع درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان لردگان در حال خدمت‌رسانی مطلوب است  اما در حوزه امکانات باید تقویت شود برای مردمی که شایسته خدمت هستند.
وی اضافه کرد: در حوزه بهزیستی متاسفانه به دلیل ازدواج فامیلی در شهرستان لردگان، تعداد معلولیت‌ها نسبت به جمعیت بالا است و اکنون بسیاری دارای دو معلول هستند اما هنوز هیچ اقدامی برای دریافت و ثبت مستمری آنان انجام نشده است.
خالدی تصریح کرد: در حوزه مسکن مبالغی که در نظر گرفته می‌شود با شرایط تورم موجود و متاسفانه عدم همکاری بانک‌های عامل، لازم است به شکل ویژه توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیده شود.
وی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد داد تا دستگاه‌های ATM به بخش خصوصی واگذار شوند که با توجه به آمار و اطلاعات موجود، می‌توان با این اقدام میان 20 تا 30 هزار شغل در کشور ایجاد کرد.
خالدی ادامه داد: دستگاه‌های تولید ATM در کشور فعال هستند و این تکنولوژی در کشور موجود است.
نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: نقاط مختلف استان دارای رتبه بالایی از بیکاری است و علت اصلی این است که اکثر مردم استان شغل دامداری، دامپروری و کشاورزی داشتند و با کاهش نزولات جوی، بیکاری بالایی گریبان‌گیر استان شده است.
خدیجه ربیعی با اشاره به اینکه شهرستان لردگان دارای بیشترین تعداد روستا در استان است و محرومیت بالایی دارد، افزود: یک بخش از اعتبارات از صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون می‌تواند کمک وافری به مردم این منطقه کند و در اشتغالزایی نقش موثری داشته باشد.
وی گفت: تجهیزات درمانگاه تامین اجتماعی  شهرستان لردگان با وجود فاصله از مرکز استان، مشکلات را دو چندان می‌کند.
ربیعی خاطرنشان کرد: امید است با تلاش و همدلی مجلس و دولت بتوان با قانون‌گذاری و در اجرا مسائل را با اتحاد حل کرد.

انتهای پیام