• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-10614-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

سرمایه‌گذاری که با اشتغال و تولید همراه نباشد منجر به نشاط اجتماعی نخواهد شد

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سرمایه‌گذاری که با اشتغال و تولید همراه نباشد منجر به نشاط اجتماعی نخواهد شد و در جامعه نگرانی اجتماعی و افسردگی حکمفرما می‌شود.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اقبال عباسی 20 تیرماه در همایش بزرگداشت روز صنعت و معدن در استان، اظهار کرد: به عنوان متولیان نظام در 40 سال، کارهای بسیاری در حوزه صنعت استان انجام شده است که وجود 26 شهرک صنعتی، کارخانه‌های تولیدی بسیار را از مهم‌ترین اقدامات این حوزه می‌توان نام برد.
وی افزود: همه ما در وضعیت و شرایط موجود دخیل هستیم و نباید مشکلات را به گردن دیگران بیندازیم، ممکن است برنامه‌ریزی‌ و پیش‌بینی‌ها همراه با اشکال انجام شده است که دچار چنین وضعیتی شده‌‍‌ایم.
عباسی بیان کرد: سرمایه‌گذاری که با اشتغال و تولید همراه نباشد منجر به نشاط اجتماعی نخواهد شد و در جامعه نگرانی اجتماعی و افسردگی حکم‌فرما می‌شود.
وی ادامه داد: تمام کشورها به ویژه کشورهای استثماری و استبدادگر به دنبال منافع خود هستند هیچ ابرقدرتی هشت سال نجنگیده که این مقاومت‌هایی که در کشور رخ داده مرهون سپاه، بسیج و مردم است.
عباسی در ادامه گفت: باید تجدیدنظری در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات برای ایجاد اشتغال صورت گیرد تا تعداد اشتغال ایجاد شده در هر کدام از حوزه‌ها مشخص شود.
استاندار تاکید کرد: در حوزه فعالیت خود باید به یکدیگر کمک کنید تا مشکلات حل شوند زیرا مشکلات را به گردن دیگری انداختن مشکلات را مرتفع نخواهد کرد.
در ادامه مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اظهار کرد: صنایع کوچک می‌توانند در ایجاد اشتغال و تولید و صادرات نقش بسیاری را ایفا کنند که لازم است این صنایع حمایت شوند.
شفیع‌زاده گفت: یکی از برنامه‌های ویژه امسال واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی بدون افزایش قیمت است که مشوقاتی برای افراد در نظر کرفته شده است، همچنین آموزش‌هایی از بدو آغاز تا صادرات محصول برای واحدهای داخل و خارج از شهرک‌ها گذاشته خواهد شد.
وی رایزنی با دیگر کشورها برای صادرات و هدایت هیئت‌های تجاری به استان که توان صادرات را داشته باشند را از برنامه‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان برشمرد.
شفیع‌زاده گفت: در بیشتر شهرک‌های صنعتی استان زیرساخت‌ها آماده شده و شرایط برای سرمایه‌گذاری فراهم شده است.
وی در پایان با اشاره به اینکه در بسیاری از شهرک‌ها آب‌رسانی با تانکر انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: کمک‌های مطلوبی از شرکت‌های خدمات‌رسان صورت گرفته که لازم است تمامی دستگاه‌ها همکاری لازم را انجام دهند و واحدهای صنعتی در مصرف آب صرفه‌جویی کنند تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.
به گزارش ایسنا، در پایان همایش از واحدهای نمونه حوزه صنعت در استان با اهدای تندیس تجلیل شد.
 

انتهای پیام