• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-10514-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

حس تحریم باید در تمامی افراد شکل گیرد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حس تحریم باید در تمامی افراد شکل گیرد و در شرایط تحریم اقتصادی باید از تولیدکنندگان حمایت انجام شود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - محمود نوابی 20 تیرماه در بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در اوایل انقلاب در کشور سه شهرک و هشت هزار واحد صنعتی وجود داشت که امروزه تعداد واحدها به 84 هزار مورد رسیده است و این نشان از گذشت افتخارآمیز 40 ساله انقلاب بوده است.
وی افزود: تولید امروز ساده نیست و باید معضلی که در زمینه چادر مشکی وجود دارد با تکنولوژی‌های نوین و به روز مرتفع شود و این امکان وجود دارد که ظرفیت تولید چادر مشکی 50 میلیون متر مربع برسد.
نوابی تاکید کرد: لازم است همایشی تحت عنوان تجلیل از بنگاه‌های اقتصادی برتر در حوزه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکتتدگان در استان برگزار شود و اصناف، بازاریان و افراد سریع‌العمل به مردم معرفی شوند، همچنین باید شان اجتماعی برای تولیدگران قائل شد.
وی با اشاره به نامگذاری شعار سال، تصریح کرد: اگر قرار باشد بیمه، مالیات، تامین اجتماعی، گمرک اقدامات سال‌ گذشته را انجام دهند اتفاق خاصی رخ نخواهد داد و برنامه تعیین شده محقق نخواهد شد.
 نوابی تاکید کرد: باید تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها در حوزه تولید به هنگام، به موقع و صحیح انجام شود، همچنین حس تحریم باید در تمامی افراد شکل گیرد و در شرایط تحریم اقتصادی باید از تولیدکنندگان حمایت انجام شود.
وی گفت: مبارزه با قاچاق کالا باید هم‌طراز مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد اگر در این زمینه کار شود، قطعا مبارزه انجام شده  و به نفع تولید کننده و مصرف کننده خواهد بود، بنابراین این امر موجب می‌شود تولید کننده کالای بی هویت تولید نکند و در اختیار مصرف کننده قرار ندهد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در حوزه بازرسی، بازرسان صنعت، معدن و تجارت در طرح‌های مختلف و شرایط امروز کشور با رعایت ادب و به منظور رفاه حال مردم بازرسی‌ها را انجام می‌دهند که در سال گذشته 59 میلیارد تومان کالای قاچاق از بازار جمع‌آوری و امسال تاکنون نیز 19 میلیارد تومان کالای قاچاق بدون هیچ‌گونه تنش اجتماعی از سطح بازار جمع‌آوری شد.
وی در پایان با اشاره به اینکه تبلیغات در سیمای جمهوری اسلامی اغوا کننده است، تصریح کرد: تبلیغاتی که در شبکه‌های مختلف صورت می‌گیرد توهین به شعور مردم است، بنابراین به جای این کارها باید درد تولیدکنندگان مطرح شوند و به جامعه امید دهند.


انتهای پیام