• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-10214-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

از 23 تیرماه جاری صورت می‌گیرد؛

آغاز بیست و پنجمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی در شهرکرد

بیست و پنجمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی با عنوان «انقلابی، بایدها و نبایدها» از 23 تیرماه جاری در شهرکرد آغاز می‌شود
به‌ گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - حسین گنجی با بیان اینکه عصر حاضر به ارتباطات و فناوری اطلاعات معروف شده و پیشرفت‌های چشمگیر در عرصه‌های مختلف تعجب بشر را برانگیخته است، گفت: یک واقعیت تلخ، روابط انسانی و جامعه بشری را در این زمان تهدید می‌کند و آن هم دوری از معنویت و اعتقادات است.
مسئول دبیرخانه طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی وی با اشاره به آیه 257 سوره بقره «والَّذينَ كَفَروا أَولِياؤُهُمُ الطّاغوتُ يُخرِجونَهُم مِنَ النّورِ إِلَى الظُّلُماتِ أُولئِكَأَصحابُالنّارِهُم فيها خالِدونَ»، افزود: بنا بر قرآن کریم اکثر فشارهای روحی، پرخاشگری ها، ناهنجاری های اخلاقی و رفتاری و عدم آرامش روحی به دلیل دوری از یاد خداست و نتیجه اش تاریکی و ظلمتی است.
وی تنها عامل نجات از این ورطه هولناک را ارتقای فرهنگ خدامحوری و خداباوری دانست و اظهار کرد:کسانی که خود را به صورت دائم و مستمر در برابر اصول، اعتقادات و مبانی فکری و نظری مکتب عرضه می نمایند و همیشه خود را در حال امتحان و آزمایش تلقی می‌کنند و مراقبت‌های دینی و ایمانی از خود دارند این درجه از معنویت را در چنین عصر و زمانی کسب و حفظ می‌کنند.
گنجی تصریح کرد: بازخوانی و  بررسی یک حرکت و برنامه مستمر فرهنگی و اعتقادی با عنوان طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی که ربع قرن سابقه اجرایی در کشور دارد و اصل و اساس آن مبارزه با تهاجم فرهنگی است به خوبی یک ضرورت انکارناپذیر را در این عصر آشکار می کند.
گنجی مهمانان بیست و پنجمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی راحضرات آیات عظام و حجج اسلام آقایان فرحزاد، صدیقی، حاج علی اکبری، مروی، آقا تهرانی، حسینی قمی، میرباقری، خسروپناه، رفیعی، ماندگاری و حیدری کاشانی شمرد و گفت: صحبت‌ها و کلام این عزیزان برگرفته از فرمایشات و کلام گهربار معصومین(علیهم السلام) و آیات نورانی قرآن کریم است.
وی با اشاره به اینکه بیست و پنجمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی از 23 تیرماه جاری همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز و تا 14 مردادماه ادامه خواهد داشت، افزود: این برنامه هر شب همزمان با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء در مهدیه مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود.
مسئول دبیرخانه طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی تاکید کرد: موضوع بیست و پنجمین دوره این طرح « انقلابی؛ بایدها و نبایدها»بوده که نسخه نجات بخش و راه حل شفابخش بسیاری از مشکلات و مسائل جامعه است.
گنجی با بیان اینکه امروز فقط با حرکت لاک پشتی و محاسبات مادی نمی‌شود جامعه‌ای را اداره کرد که مورد رضایت صاحب الامر و ولی خدا حضرت بقیه الله الاعظم(عج) باشد، اضافه کرد: اثر روحیه انقلابی‌گری در برون رفت از سختی‌ها، در فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب با عنوان انقلابی گری وظایف و مسئولیت‌ها به خوبی بیان شده است که در طول این 23 شب به سرفصل‌ها و اولویت‌های آن می‌پردازیم.
وی گفت: هدف از برگزاری طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه زدایی دینی این است که جامعه اسلامی که حاصل و خون بهای هزاران شهید گلگون کفن است را یک گام به سوی باورها و اعتقادات اساسی مکتب جلو ببریم و انس و الفت علمای دین و اساتید و اندیشمندان را با مردم عزیز برقرار کنیم.

انتهای پیام