• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۶
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 974-785-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

امام جمعه موقت تهران:

آمریکا کلکسیون نقض حقوق بشر است

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: دنیای استکبار می‌داند که ایران بمب اتم ندارد و اگر قرار باشد در جایی حقوق بشر رعایت شود ایران است و  آمریکا کلکسیون نقض حقوق بشر است زیرا در آمریکا انسانیت ارزشی ندارد. 
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- آیت‌الله سید احمد خاتمی شامگاه سه‌شنبه در یادواره شهدای روحانی مدافع حرم شهرستان بروجن در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: شهیدانی که مایه فخر اسلام، تشیع و روحانیت شدند نشان می‌دهد اهل حرف نیستند و اگر پای عمل به میان آید جان خود را کف دست گذاشته و به میدان می‌آیند. 
وی افزود: بیش از سه هزار و ۵۰۰ شهید روحانی در اوایل جنگ گاها به صورت معمولی دفن می‌شدند و معرفی نشدند که آن‌ها مایه افتخار دین و مکتب شدند. 
آیت‌الله خاتمی گفت: آنچه در این عرصه مهم است دستاورد خون‌های پاک است شجره طیبه‌ای که همچنان در حال رویش هستند و هر هفته در یکی از شهرها شهیدان مدافع حرم را برای تشیع می‌آورند. 
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: شهیدان دارای سه مدال ارزشمند مهاجر فی سبیل‌الله، مجاهد فی سبیل‌الله و شهید فی سبیل‌الله برای شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع حریم هستند. 
خاتمی تاکید کرد: ما مدیون کسانی هستیم که در مرزها با بندهای ضد انقلاب و تروریست‌ها مقابله می‌کنند و تا ابد مدیون شهدا هستیم، حوزه، دانشگاه، کارگران، صنعت‌گران، بازاریان مدیون شهدا هستند. 
وی گفت: تا زمانی که فضای امنی وجود نداشته باشد هیچ کدام از این کارها امکان‌پذیر نیست، زیرا امنیت کشور از آن شهدا است. 
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: دستاورد شهیدان گم‌شدنی نبوده بلکه ماندگار است، لازم است ارمغان شهیدان کشور را واگویی کنیم تا فراموش نکنیم شهیدان چه برای ما به ارمغان آوردند. 
آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: حاکمیت اسلام در این کشور ارمغان شهیدان است در طول تاریخ ایران اسلامی هیچ‌گاه این وضعیتی که دین در عرصه حاکمیت دارد اتفاق نیفتاد و آن را خون پاک شهدا به صحنه و میدان آوردند تا قانون اساسی در کشور حاکم باشد و عقده دشمنان و درگیری آن‌ها با ایران به دلیل حاکم بودن دین در کشور است. 
وی بیان کرد: دنیای استکبار می‌داند که ایران بمب اتم ندارد و اگر قرار باشد در جایی حقوق بشر رعایت شود ایران است و  آمریکا کلکسیون نقض حقوق بشر است زیرا در آمریکا انسانیت ارزشی ندارد. 
آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: رییس جمهور روانی و کنونی آمریکا در تبلیغات خود به صراحت اعلام کرده که کلینتون داعش را ساخته است، امروز در سوریه تروریست‌های دست پرورده دلارهای آمریکایی در حال مسلمان‌کشی هستند. 
امام جمعه موقت تهران گفت: تمام نگرانی آن‌ها این است که تحمل حکومت دینی در منطقه را ندارند و می‌خواهند نظام اسلامی را براندازند. 
وی افزود: در طول تاریخ ایران معمولا دولت‌ها تحت‌الحمایه آمریکا، انگلیس و روسیه بودند و آن‌ها برای کشور تصمیم‌گیری می‌کردند. 
عضو مجلس خبرگان رهبری ا بیان اینکه تنها دوره‌ای که ایران به استقلال رسیده دوره نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: در کشوری زندگی می‌کنیم که بیگانگان هیچ قدرت و سلطه‌ای بر ما ندارند این در حالی است که رژیم سیاه ۵۷ ساله پهلوی نوکر محض انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها بود. 
وی گفت: بعد از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ و تا پایان حکومت پهلوی ایران تحت‌الحمایه آمریکا بود. 
آیت‌الله خاتمی بیان کرد: امروز با سربلندی شاهد ایران مستقل هستیم که مردم تعیین‌کننده سرنوشت ایران اسلامی هستند که برگزاری ۳۵ انتخابات از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی، نشان از دستاورد ارزشمند خون شهیدان است. 
وی افزود: امنیت بالاترین نعمت و زیرساخت تمام نعمت‌ها، نعمت امنیت است. امن‌ترین کشور منطقه حداقل ایران بوده که نتیجه تلاش‌های نیروهای امنیتی، وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و وزارت دفاع بوده است که این امنیت رایگان بدست نیامده و این امنیت را خون شهدای دفاع مقدس به ارمغان آوردند. 
آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: آمریکا هزاران میلیارد در عراق هزینه کرد اما امروزه مشاهده می‌شود عراق هم‌پیمان ایران است که این موجب دست‌پاچگی آمریکا شده است. 
وی گفت: خودباوری ملی به برکت خون این نظام شکل گرفت بیش از آنکه دشمن از فناوران هسته‌ای هراس داشته باشد از بمب اتم دارد از این نگران است که ایران توانسته به غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم برسد و این توان وجود دارد که کشور به غنی‌سازی ۴۰ درصدی اورانیوم برسد. 
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه در گذشته پزشکان هندی در کشور طبابت می‌کردند، بیان کرد: خوشبختانه در این عرصه به نقطه‌ای رسیده‌ایم که یک شخصیت ایرانی برای درمان سرطان خود به دلیل تجهیزات بسیار بالا به ایران می‌آید، بیداری اسلامی که در جهان اسلام پیدا شده آن را سرکوب کرده‌اند اما این بیداری سرکوب شدنی نیست. 
وی ادامه داد: امروز بیداری اسلامی انقلاب به جهان صادر می‌شود. 
 

انتهای پیام