• چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 973-13514-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی لازمه رونق مشاغل خانگی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی لازمه رونق مشاغل خانگی است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری –سیدحفیظ الله فاضلی 29 خرداد ماه در نشست خبری مشترک با رئیس جهاد دانشگاهی و اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی با قرار دادن یک تسهیلگر در کنار فرد متقاضی شغل خانگی و ارائه آموزش لازم به این فرد در تمام مراحل دیگر همچون فراهم‌سازی مواد اولیه برای تولید و در نهایت برای فروش محصول در کنار تولید کننده خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه با اجرای موفق این طرح، روش بکارگیری در ایجاد شغل در سایر طرح‌های اشتغالزا به کار گرفته خواهد شد، افزود: تاکنون موفق به جذب تسهیلات بسیاری نشدیم و آن تسهیلاتی که برای ایجاد اشتغال جذب شده است بیکاران بدهکار بسیاری را در جامعه به دنبال داشته است.
فاضلی تصریح کرد: امید است بتوان با سیاست‌‌های دولت تدبیر و امید، دغذغه‌های مقام معظم رهبری در زمینه ایجاد شغل و اطلاع رسانی اصحاب رسانه، گام موثری در راستای حل مشکل بیکاری در استان برداشته شود.
وی با بیان اینکه مشکلات بسیاری در ایجاد بیکاری دراستان دخیل است، گفت: عدم اطلاع رسانی و عدم بوجود آمدن فرهنگ کار آفرینی و اشتغالزایی در افراد جویای کار، یک امر مهم است که باید مورد توجه واقع شود و امید است در قالب طرح طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی بتوان گامی موثر در این زمینه برداشت.
فاضلی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها بایستی براساس نیاز بازار کار، دانشجو تربیت کنند.
وی تصریح کرد: ایجاد شغل تنها به اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مربوط نمی‌شود بلکه سایر دستگاه‌ها نیز در این امر دخیل هستند.
فاضلی اظهار کرد: در حال حاضر 98.5 درصد از پوشاک استان در خارج از استان تولید می‌شود.
وی گفت: علاقمندان متقاضی راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی Inhb.co، jchb.ir و Inhb.ir و تماس با شماره 33380890- 038 مربوط به دبیرخانه الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی استان، نسبت به ثبت‌نام خود در طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی اقدام کنند.

انتهای پیام