• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 973-1186-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

کسب رتبه پنجم دانشگاه‌های برتر کشور در حوزه علوم کشاورزی توسط دانشگاه شهرکرد

دانشگاه شهرکرد در حوزه علوم کشاورزی رتبه پنجم دانشگاه های برتر کشور را کسب کرد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری –بر اساس رتبه بندی ملی دانشگاه‌های برتر کشور، دانشگاه شهرکرد در حوزه علوم کشاورزی و بر اساس تمامی معیارها رتبه پنجم دانشگاه‌های برتر کشور را کسب کرد.
در این رتبه بندی  دانشگاه شهرکرد در حوزه علوم کشاورزی بر اساس معیار تولید علم فنآورانه و نوآورانه رتبه 2، بر اساس معیار فعالیت های اجتماعی رتبه 5 و بر اساس معیار کیفیت تولید علم رتبه 9 و بر اساس معیار کمیت تولید علم رتبه 10  دانشگاه های برتر کشور را کسب کرد.
برای  این رتبه بندی  ملی نخستین بار داده‌های اسکوپوس(Scopus) مبنا قرار گرفته است  و بر اساس فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه‌ها در 5 محور کمیت علم، کیفیت علم، تولید علم فناورانه و نوآورانه، فعالیت‌های اجتماعی، دیپلماسی علمی و کیفیت محتوای علم، 89 دانشگاه کشور رتبه‌بندی شدند و این 5 محور از 25 شاخص تشکیل شده‌اند و اطلاعات رتبه‌بندی بر اساس آن دسته از مقالات دانشگاه‌های کشور است که در مجلات و کنفرانس‌های نمایه‌شده در پایگاه استنادی اسکوپوس(Scopus ) در دوره زمانی 2013 تا 2017 منتشر شده‌اند. به غیر از شاخص‌های رشد، برای هر شاخص متوسط فعالیت دانشگاه در همین دوره پنج ساله مبنای رتبه‌بندی قرار گرفت.
 
 

انتهای پیام