• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگي و هنري
  • کد خبر : 973-2387-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

برگزاری پنجمین دوره طرح کرسی تلاوت و تدبر در جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری

همزمان با ایام ماه مبارک رمضان پنجمین دوره طرح هماهنگ کرسی تلاوت و تدبر در قرآن در جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - در ابتدای این برنامه که صبح امروز ۲۱ خرداد ماه در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، محمدمهدی طادی، قاری نوجوان و برتر استان، آیاتی از سوره مبارکه حدید و نیز سوره مبارکه قدر را تلاوت کرد.
در ادامه استاد حوزه و دانشگاه حجت الاسلام علی‌محمد باقی به تفسیر آیات ابتدایی سوره حدید پرداخت و اظهار کرد: سوره حدید سوره پر نکته‌ای است که طبق اولین آیه این سوره همه عالم در حال تسبیح هستند با این توضیح که تسبیح موجودات متفاوت است.
وی افزود: تسبیح به معنای منزه دانستن خداوند از هر گونه عیب و نقصی است و عیب در مقابل سالم بودن و نقص در مقابل کمال است بنابراین اگر خدا فعلی را انجام می‌دهد هیچ خدشه ای بر او وارد نیست بنابراین در اوج کمال است.
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت قم با اشاره به اینکه “رب” به کسی گفته می‌شود که تمام هستی، هویت، وجود، آخرت، ارزاق مادی و معنوی و حیات بنده در دست اوست، تاکید کرد: ریشه رب و تربیت با یکدیگر متفاوت است و یکی از شئون رب، تربیت است.
وی با اشاره به این که نظام تکوین، خارج از اراده و اختیار انسان است، گفت: نظام تشریع عرصه اختیار انسان است.
حجت‌الاسلام باقی تاکید کرد: رشد کردن انسان بنا به متفاوت بودن استعدادها و صلاح خداوند صورت می‌گیرد و شکل‌گیری نظام خلقت ناشی از تفاوت هاست.
وی یادآور شد: اگر کسی مقید به اطاعت و عبادت خداوند باشد قطعا در زندگی او هر آنچه رخ می دهد بهترین حالت و مصلحت برای او همانست و تمام مخلوقات بر اساس این دیدگاه، در بهترین حالت، خلق شده اند.
به گزارش ایسنا، پنجمین دوره طرح هماهنگ کرسی تلاوت و تدبر به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان با حمایت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با محوریت سوره مبارکه حدید در روزهای ۲۱، ۲۲ و ۲۳ خرداد در سالن اجتماعات جهاددانشگاهی استان از ساعت ۸ تا ۹ صبح برگزار می شود.
 

انتهای پیام