• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 973-10314-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان خبر داد:

اجرای طرح‌ «نهضت قرآنی» و «نور هدایت» در چهارمحال و بختیاری

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری از اجرای دو طرح مهم در ماه مبارک رمضان، همزمان با سراسر کشور ویژه دانش آموختگان و طلاب خواهر در حال تحصیل خبر داد و اظهار کرد: به لطف الهی طرح «نهضت قرآنی» ویژه مبلغات و دانش آموختگان به منظور اجرا در سطح جامعه و طرح «نور هدایت»  ویژه طلاب در حال تحصیل با تمرکز برحفظ موضوعی و ترتیبی جزء سی، آشنایی با مفاهیم و تفسیر این جزء و با هدف تقویت و گسترش فضای انس و تدبر در قرآن در حال اجرا است.
به‌ گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری -  فاطمه اسکندری در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: برنامه ماه مبارک رمضان برنامه انسان‌سازى است به طوریکه انسان‌هاى معیوب در این ماه خود را تبدیل به انسان‌هاى سالم و انسان‌هاى سالم خود را تبدیل به انسان‌هاى کامل کنند.
وی با تأکید بر اینکه برنامه ماه مبارک رمضان برنامه تزکیه نفس است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: ماه رمضان برای اصلاح معایب و رفع نواقص است، باید در این ماه تسلط عقل و ایمان و اراده بر شهوات نفسانى خود را نشان دهد تا انسان به معنای واقعی کلمه ساخته شود.
اسکندری در ادامه با تشریح مهمترین فعالیت‌های قرآنی این معاونت در ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان، جلسات قرائت، تجوید، روخوانی، حفظ و آشنایی با مفاهیم و درس‏هایی از قرآن، با حضور مبلغان و دانش آموختگان حوزه‏های علمیه خواهران در راستای تقویت ایمان و باورهای اسلامی و گسترش سبک زندگی، به صورت روزانه برگزار می‌شود.
وی برگزاری جلسات قرآن در سطح جامعه را با هدف پاسخگویی به این نیاز عمومی بیان کرد و گفت: به یقین برگزاری مستمر نشست‌های قرآنی زمینه معرفت‌افزایی و التزام عملی به آموزه‏های قرآن را بین خواهران طلبه، خانواده‏ها، زنان و دختران جامعه فراهم می‌کند.
اسکندری با اشاره به فعالیت‌های قرآنی دانش آموختگان حوزه‏های علمیه خواهران این استان در ماه مبارک رمضان ابراز کرد: برگزاری جلسات تلاوت، همخوانی، حفظ و آموزش مفاهیم قرآن در منازل، بقاع متبرکه امامزادگان، مساجد، حسینیه­ها و اماکن مذهبی و همچنین برگزاری جلسات جزء خوانی در مدارس علمیه خواهران استان از سوی طلاب در حال تحصیل و اساتید از جمله فعالیت‌های دانش آموختگان حوزه‏های علمیه خواهران در این ماه نورانی در راستای ترویج سبک زندگی قرآنی است.
وی از اجرای دو طرح مهم در ماه مبارک رمضان، همزمان با سراسر کشور ویژه دانش آموختگان و طلاب خواهر در حال تحصیل خبر داد و اظهار کرد: به لطف الهی طرح نهضت قرآنی ویژه مبلغات و دانش آموختگان به منظور اجرا در سطح جامعه و طرح نور هدایت ویژه طلاب در حال تحصیل با تمرکز برحفظ موضوعی و ترتیبی جزء سی، آشنایی با مفاهیم و تفسیر این جزء و با هدف تقویت و گسترش فضای انس و تدبر در قرآن در حال اجرا است.
اسکندری در پایان حضور دانش آموختگان مدارس به عنوان کارشناسان مذهبی در برنامه‌های صدا و سیما، برگزاری آموزش قرآن درقالب‌های نوین برای کودکان ودانش آموزان ابتدایی، برگزاری جشن میلاد امام حسن(ع) و مراسم احیادرشب های قدر را از دیگر فعالیت‌های ترویجی قرآن وعترت حوزه های علمیه خواهران این استان در ماه مبارک رمضان بیان کرد.
 
 

انتهای پیام