• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 973-986-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس آموزش و پرورش استثنایی چهارمحال و بختیاری خبر داد:

آغاز سنجش سلامت نوآموزان از هفته آینده

رئیس آموزش و پرورش استثنایی چهارمحال و بختیاری از آغاز سنجش سلامت نوآموزان از هفته آینده خبر داد.
خداکرم حیدری در گفت ‌و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – با اعلام این خبر، اظهار کرد: از 28 خرداد ماه جاری این طرح آغاز خواهد شد و لازم است تمام مدیران مدارس به صورت سیستمی و آنلاین وارد سامانه سنجش شوند.
وی افزود: افراد به نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود مراجعه می‌کنند و یک نوبت سنجش برای آنان مشخص خواهد شد که در آن نوبت می‌توانند سنجش سلامت را انجام دهند که هزینه سنجش سلامت نوآموزان ۲۵ هزار تومان است.
حیدری با اشاره به 12 پایگاه سنجش سلامت در استان، گفت: از این تعداد 9 پایگاه سیار و سه پایگاه ثابت است و از تعداد 9 پایگاه سیار، یک پایگاه مربوط به عشایر است که به صورت رایگان سنجش را انجام می‌دهد.
وی تاکید کرد: نیروی انسانی موجود در این 12 پایگاه، حدود 140 نفر است و در این پایگاه‌ها ارزیابی هوش، گفتاری، شنیداری، بینایی و قد و وزن افراد انجام می‌شود.
حیدری تصریح کرد: دانش‌‌آموزان پیش دبستانی که سال گذشته در شهرهای شهرکرد، فارسان و بروجن مورد ارزیابی قرار گرفتند، امسال که وارد پایه اول ابتدایبی می‌شوند، نیاز به سنجش مجدد ندارند.
وی گفت: در سال جاری علاوه بر شهرهای شهرکرد، فارسان و بروجن در شهر لردگان نیز دانش‌‌آموزان پیش دبستانی مورد سنجش قرار می‌گیرند.
حیدری خاطرنشان کرد: سال گذشته 18 هزار دانش‌آموز مورد سنجش قرار گرفتند که از این تعداد 3600 نفر دانش‌آموزان پیش دبستانی بودند و امسال پیش بینی می‌شود 19500 نفر سنجش شوند که پیش بینی‌می‌شود از این تعداد 14 هزار بدو ورود به دوره ابتدایی باشند.
 

انتهای پیام