• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 973-886-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

راه‌های گسترش همکاری‌های جهاد دانشگاهی و اداره کل امور بانوان استانداری چهارمحال و بختیاری بررسی شد

راه‌های گسترش همکاری‌های جهاد دانشگاهی استان و اداره کل امور بانوان استانداری چهارمحال و بختیاری بررسی شد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - پریسا ابراهیم‌پور در بازدید از جهاد دانشگاهی و دبيرخانه مشاغل خانگي به منظور بررسي راه‌هاي همكاري مشترک، اظهار کرد: با کمک جهاد دانشگاهی می‌توان یک طرح پژوهشی به منظور توانمندسازی و اشتغال‌زایی زنان روستایی اجرایی کرد.
وی ادامه داد: تسهیل فرایند ثبت‌نام بانوان در سامانه الگوی نوین مشاغل خانگی، اطلاع‌رسانی، معرفی مشاغل خانگی، ثبت‌نام متقاضیان از جمله موارد همکاری مشترک میان جهاد دانشگاهی و امور بانوان استانداری خواهد بود.
ابراهیم‌پور خاطرنشان کرد: لازم است طرحی پژوهشی در راستای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در حوزه زنان و خانواده تدوین شده و با یک طرح کاربردی با محوریت بانوان عملیاتی شود.
رئیس جهاد دانشگاهی استان نیز گفت: این نهاد از تمام ظرفیت‌های موجود خود برای هرچه بهتر اجرایی شدن طرح‌های مشترک استفاده خواهد کرد.
خلیلی نخستین قدم در مسیر اشتغالزایی را ایجاد فرصت‌های شغلی و آماده سازی افراد برای تبدیل این فرصت‌ها به شغل دانست و عنوان کرد: اشتغال مسیرهای متفاوتی را طی می‌کند و می‌تواند منجر به رشد و تولید شود و جهاد دانشگاهی معتقد است تنها ارائه تسهیلات برای ایجاد اشتغال کافی نیست بلکه آموزش، برندسازی، اتصال به بازار و به میدان آوردن برندهای ملی و استانی نیز از مواردی هستند که باید به شکل ویژه مورد توجه قرار گیرند.

انتهای پیام