• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 972-3784-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

کسب 300 مجوز استخدام در وزارت راه و شهرسازی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی از کسب 300 مجوز استخدام در اداره راه و شهرسازی در حوزه‌های حمل و نقل، سرمایه‌گذاری،کارشناس حقوقی و عمران و شهرسازی خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – سیدسعید سید علایی 26 اردیبهشت‌ماه در آیین معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری با وسعت 16 هزارو 421 کیلومتر و جمعیت 947 هزار نفر و با 9 شهرستان یکی از استان‌های مهم کشور است که نقش بسزایی در تولید درآمد ملی داشته و با جایگاهی که در کشور در حوزه گردشگری، تامین آب و کشاورزی دارد یکی از استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود.
وی افزود: این استان با داشتن 692 کیلومتر راه اصلی، 342 کیلومتر بزرگراه و 2659 کیلومتر راه فرعی و روستایی و دو پروژه راه‌آهن در مجموعه وزارت و شهرسازی در حوزه راه از اهمیت بسیاری برخوردار است.
سیدعلایی خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری در حوزه مسکن مهر به عنوان سومین استان برتر در کشور توانسته که 23 هزار پروژه را تکمیل و به بهره‌برداری برساند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: در این وزراتخانه موضوع اصلاح ساختار به عنوان یک برنامه جامع تحت اصلاح نظام اداری عنوان می‌شود.
وی افزود : اصلاح ساختار در وزرات راه و شهرسازی انجام شد و در مبنای این برنامه ابلاغی و با رویکرد جدید و بر‌‎اساس اهداف و ماموریت‌هایی که وزرات راه و شهرسازی پیش‌بینی کرده بود سه معاونت در حوزه‌های حمل و نقل، مسکن و شهرسازی تشکیل خواهد شد.
سیدعلایی  ادامه داد: در بحث ساختار اداره راه و شهرسازی استان‌ها با رویکرد و ماموریت‌های جدیدی در قالب پنج معاونت ابلاغ و با موضوع بازآفرینی شهری،معاونت بازآفرینی شهری و مسکن را خواهیم داشت.
وی گفت: بحث اجرایی از عملکرد اداره راه و شهرسازی جدا خواهد شد و اجرایی توسط اداره کل وابسته به سازمان انجام و برنامه ریزی و نظارت در حوزه مسکن و شهرسازی توسط ادارت کل راه و شهرسازی انجام شود.
سیدعلایی افزود: در حوزه منابع انسانی یکی از موضوعات قابل بحث تربیت مدیران آینده است و باید مدیرانی در مجموعه کارکنان شناسایی شده و بر اساس میزان عملکرد از مدیران استفاده کرد.
وی در خصوص ارتقاء معیشت همکاران بحث فوق‌العاده ویژه، فوق‌العاده بحران و فوق‌العاده سختی کار مطرح است و از افزایش 50 درصدی حقوق کارکنان راه و شهرسازی خبر داد که با پیگیری های لازم این امر محقق خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی از کسب 300 مجوز استخدام در اداره راه و شهرسازی در حوزه‌های حمل و نقل، سرمایه‌گذاری،کارشناس حقوقی و عمران و شهرسازی خبر داد و گفت: این آزمون تیرماه امسال برگزار می‌شود.
وی تاکید کرد: باید تا پایان دولت دوازدهم یک بانک اطلاعاتی 2 هزار نفره از مدیران در اختیار دولت قرار داد.
سیدعلایی خدمت به نظام جمهوری اسلامی  را یک موهبت الهی دانست و و عنوان کرد: خداوند به ما این توان را داده که این مسئولیت را پذیرفته و برای خدمت به مردم باید به صورت مداوم و شبانه روزی تلاش کرد.
 
 

انتهای پیام