• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-14114-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

ماه رمضان بهترین فرصت برای تبلیغ معارف دینی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز ماه رمضان، گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای تبلیغ معارف دین است.
به‌ گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – حجت‌الاسلام سید جعفر مرتضوی 26 اردیبهشت‌ماه در همایش طلایه‌داران تبلیغ، اظهار کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای تبلیغ معارف دین است که باید در صدر کارها قرار گیرد.
وی توجه به فضائل معنوی، پرداختن به آسیب‎های اجتماعی، تبیین سبک زندگی ایرانی، امر به معروف و نهی از منکر، توجه به احکام دینی از جمله نماز، روزه و ولایت‌فقیه را از وظایف مبلغان در این ماه بر شمرد.
در ادامه فرمانده انتظامي شهرستان شهركرد با اشاره به لزوم بهره‌گیری از ظرفیت ماه رمضان، تصریح کرد: لازم است مبلغان در این ایام و در اجتماعات مردمی و مساجد به موضوع آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه بپردازند.
سرهنگ سيدروح‌الله موسوی گفت: متاسفانه آسیب‌های مربوط به فضای مجازی جدی است که به دلیل دیر اقدام کردن، این آسیب‌ها رو به افزایش بوده و هر روز قربانی می‌گیرند.
وی تاکید کرد: مبلغان متناسب با منطقه‌ای که به آن اعزام می‌شوند آسیب‌ها را شناسایی و در خصوص آن‌ها اطلاع‌رسانی کنند تا از وقوع حوادث پیشگیری شود.
موسوی با اشاره به اینکه نخستین آسیب اجتماعی مواد مخدر است، تصریح کرد: زیربنای بسیاری از جرایم، مواد مخدر است که مبلغان موظف هستند این موارد را به مردم گوشزد کرده تا خانواده‌ها با این موضوع درگیر نشوند.
وی گفت: متاسفانه نزاع‌های فردی و دسته‌جمعی از مواردی است که در استان وجود دارد و لازم است به این مسائل پرداخته شود تا در این زمینه آسیب‌ها کاهش یابد.
موسوی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی نیروی انتظامی برای حفظ حرمت ماه رمضان، تاکید کرد: در این ماه نیروی انتظامی استان با افراد روزه‌خوار در ملاء عام، برخورد جدی خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد آسیب‌های موجود در جامعه فاصله از دین، مکتب و قرآن است، خاطرنشان کرد: لازم است به منظور کاهش آسیب‌ها، معنویات در جامعه گسترش یابد، همچنین کسانی که به مساجد می‌روند باید با برنامه‌ریزیبتوانند تمام افراد جامعه مخصوصا نسل جوان زا به سمت مسجد سوق دهند. 
 
 

انتهای پیام