• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 972-13114-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون استاندار تاکید کرد:

لزوم توجه ویژه به اشتغال زنان روستایی در چهارمحال و بختیاری

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای زنان روستایی، تصریح کرد: لازم است تمام مسئولان نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند تا از آسیب‌های اجتماعی همچون مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – جعفر مردانی 25 اردیبهشت‌ماه در نخستن کارگروه بانوان و خانواده در سال جاری، با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت استان زنان هستند، اظهار کرد: رویکرد دولت استفاده از زنان در تیم‌ها وی افزود: در چهارمحال و بختیاری 45 هزار شاغل زن در بخش های مختلف خدمات، صنعت و کشاورزی وجود دارد که از این تعداد 14هزار نفر کارمند و حقوق بگیر دولت هستند.
وی به نام‌گذاری امسال با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» اشاره کرد و گفت: لازم است تصمیم گیران و متولیان امر زمینه را برای افزایش تولیدات داخلی فراهم کنند.
مردانی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای زنان روستایی، تصریح کرد: لازم است تمام مسئولان نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند تا از آسیب‌های اجتماعی همچون مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری شود.
وی بر تشکیل کمیته تخصصی برای شناسایی و احصاء پتانسیل‌های هر شهرستان تاکید کرد و ادامه داد: لازم است طرح‌های پیشنهادی مطرح و بررسی شود تا بتوانیم اعتبارات لازم را برای این طر‌ح‌ها در سطح روستاها اختصاص دهیم.
مردانی با گلایه از عدم حضور مدیران ادارات در این کارگروه،تاکید: حضور مدیران در این کارگروه به منظور تصمیم‌گیری بهتر در ایجاد اشتغال لازم است.
معاون استاندار با اشاره به طرح‌های مشاغل خانگی و با تاکید بر اینکه دوره‌های آموزشی باید منطبق بر نیازها باشد، گفت: با توجه به ظرفیت جهاد دانشگاهی برای برگزاری دوره‌های آموزشی، می‌توان طرح‌ها را به جهاد دانشگاهی سپرد.
وی با بیان اینکه بازار فروش حلقه مفقوده ایجادمشاغل خانگی است، اظهار کرد: در قالب تعاونی‌ها میتوان این گره را گشود.
در ادامه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با بیان اینکه آمار بیکاری در استان مطلوب نیست و جز استان‌های با درصد بالای بیکاری در کشور هستیم، گفت: حمایت از تولید داخلی استان و ایجاد اشتغال برای زنان روستایی می‌تواند آمار شاغلان استان را به طور چشمگیر افزایش دهد.
پریسا ابراهیم‌پور به پتانسیل استان در حوزه های مختلف اشاره و عنوان کرد: برپایی نمایشگاه و بازارچه‌ها برای ارائه و فروش محصولات تولیدی زنان روستایی می‌تواند در ایجاد اشتغال زنان روستایی تاثیر فراوانی داشته باشد.
وی با اشاره به اهمیت تعاونی‌های زنان در ایجاد اشتغال و وجود 15 تعاونی در این حوزه، گفت: تعاونی در شهرستان‌ها باید با توجه به پتانسیل‌ها و تعداد روستاها تشکیل شوند.

انتهای پیام