• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادي
  • کد خبر : 971-1484-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیران دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری از کالای ایرانی حمایت کنند

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از کالای ایرانی به ویژه کالای تولیدی استان حمایت کنند تا تولید در استان رونق یابد.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - اقبال عباسی 22 فروردین ماه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی به بازار، مغازه و نمایشگاه ختم نمی‌شود بلکه این حمایت از زمان ورود متقاضی سرمایه‌گذاری به ادارات آغاز و به صدور موافقت تولید، پاسخ به استعلامات، حمایت در پرداخت تسهیلات و درنهایت به بازار ختم می‌شود.
وی با اشاره به اینکه باید حمایت از کالای ایرانی در تمام مراحل سرمایه‌گذاری از صفر تا صد آن در نظر گرفته شود، افزود: دستگاه‌های دولتی خریدهای فراوانی دارند که باید مدیران به خرید کالای ایرانی روی آورند و اولویت خرید کالا بر روی کالاهای تولید استان باشد زیرا تولید کنندگان استان انتظار دارند از تولیدات داخل استان خرید صورت گیرد.
عباسی تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از کالای ایرانی مخصوصا کالای تولیدی استان حمایت کرده و آن را مدنظر قرار دهند تا تولید در استان رونق یابد.
استاندار گفت: حمایت از کالای ایرانی یک مرحله جلوتر از اقتصاد مقاومتی است.
استاندار با بیان اینکه امسال تسهیلات فراوانی در حوزه‌های مختلف وجود دارد، تصریح کرد: توجه به بافت فرسوده، تعویض خودروهای فرسوده، احیا طرح‌های راکد، مقاوم‌سازی مسکن روستاییان، توجه به ازدواج و مسکن جوانان، بهره‌گیری از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز، جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی و حضور بخش خصوصی در کنار دولت ضروری است.
وی با اشاره به مهم بودن بخش خصوصی در کنار دولت به منظور رفع مشکلات موجود، تاکید کرد: لازم است بخش خصوصی را یاور خود بدانیم زیرا از طریق بخش خصوصی می‌توان اعتباراتی را برای ایجاد اشتغال جذب کرد.
عباسی گفت: لازم است امسال تعداد جلسات با محوریت ارزیابی عملکرد مدیران افزایش یابد که بایستی اقدامات مدیران دستگاه‌های دولتی در بخش‌ پول‌های دولتی و میزان واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی مورد ارزیابی قرار گیرد. 
وی با اشاره به اینکه تمامی پروژه‌ها به ‌نوعی با اقتصاد مقاومتی مرتبط هستند، تصریح کرد: تمام مدیران دستگا‌های اجرایی و فرمانداران موظف هستند تعداد طرح‌های اقتصاد مقاومتی توسط هر دستگاه، تعداد اشتغال ایجاد شده، میزان تسهیلات بانکی مورد نیاز برای طرح‌ها و میزان مشارکت از بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی را برای سال جاری مد نظر قرار دهند.
استاندار با اشاره به طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل، گفت: دولت تصمیم گرفته 140 هزار خودروی سنگین و نیمه‌سنگین که بالای 20 سال عمر دارند را طی سه سال تعویض کند که موجب فعال شدن کارخانه‌ها و ایجاد اشتغال خواهد شد، لازم است فرمانداران شهرستان‌ها در این خصوص اطلاع‌رسانی کنند تا افرادی که دارای خودروی فرسوده هستند از تسهیلات این طرح استفاده کنند.
وی گفت: امسال تعداد مسافران اسکان یافته در استان از رشد بالایی برخوردار بوده که لازم است برای احداث اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی تسهیلات و زمین مناسب اختصاص داده شود. 
استاندار خاطرنشان کرد: لازم است هر مکان دولتی خالی در روستاها شناسایی شود تا بتوان برای اسکان مسافران تابستانی از آن‌ها استفاده کرد، همچنین فرمانداران از ‌اکنون اماکن گردشگری را برای تفریح و اسکان مسافران تابستانی مجهز کنند زیرا علاوه بر افزایش یافتن تعداد مسافران تابستانی، رونق را برای استان در پی خواهد داشت.
وی بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در سال جاری تاکید کرد و گفت: لازم است تجاری‌سازی محصول تولیدی شرکت‌های دانش‌بنیان و بازاریابی برای تولیدات آن‌ها، در دستور کار مسئولان مرتبط قرار گیرد. 
 

انتهای پیام