• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9611-12014-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

بیش از شش هزار بیمه شده در کارگاه‌های چهارمحال و بختیاری مشمول بیمه بیکاری هستند

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی گفت: از 11 هزار و 638 کارگاه فعال تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، بیمه شدگان شش هزار و 187 کارگاه، مشمول بیمه بیکاری هستند.
غلامرضا محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – اظهار کرد: با توجه به ماده 148 قانون کار تمام کسانی که مشمول قانون کار هستند الزاماً تحت پوشش مقررات قانون تأمین اجتماعی قرار می‌گیرند اما عکس آن، همه اشخاصی که در شمول قانون تأمین اجتماعی قرار دارند برابر ماده دو قانون تأمین اجتماعی الزاماً مشمول قانون کار نخواهند بود به ویژه اینکه بخش‌های قابل توجهی از بیمه شدگان تأمین اجتماعی مشمول مقررات استخدامی خاص هستند.
وی افزود: از 11 هزار و 638 کارگاه فعال تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، بیمه شدگان شش هزار و 187 کارگاه، مشمول بیمه بیکاری هستند.
محمدی تصریح کرد: در نه ماهه ابتدای سال جاری بیش از 21 میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری به بیمه شدگان پرداخت شده است.
وی تأکید کرد: چون خدمات ارائه شده به بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران متنوع است به همین منظور سازمان تأمین اجتماعی در سال‌های اخیر اقدام به ارائه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی کرده است.
محمدی ادامه داد: صد در صد صدور فیش پرداخت حق بیمه کارگاه‌های اجباری از طریق اینترنت، دریافت لیست حق بیمه از طریق اینترنت و پرداخت متمرکز مقرری بیمه بیکاری از مهمترین فرآیندهایی است که تاثیر بسیار زیادی در تسهیل ارائه خدمات به شرکای اجتماعی دارد.
وی صدور فیش بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد، اختیاری و کارگران ساختمان از طریق اینترنت، امکان صدور حکم و فیش مستمری بگیران از طریق اینترنت و امکان نمایش سوابق بیمه شدگان از طریق سایت سازمان را از دیگر فرآیندهایی برشمرد که تاثیر بسیار زیادی در تسهیل ارائه خدمات به شرکای اجتماعی دارد.


انتهای پیام