• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9610-10414-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

امام جمعه شهرکرد:

رسانه‌ها باید جهت‌گیری نبوی، توحیدی و ولایی داشته باشند

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید جهت‌گیری نبوی، توحیدی و ولایی داشته باشند، گفت: در اینجا ولایت توحیدی مطرح است، ولایتی که بشر را رستگار می‌کند. 
 به گزارش ایسنا-منطقه چهارمحال و بختیاری- حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام 21 دی‌ماه در دیدار با اصحاب رسانه و مطبوعات استان به مناسبت سالروز بسیج رسانه، با اشاره به اینکه ما با یک چالش عظیم جهانی که مستکبرین و مادی‌گراهای حکومت طلب ایجاد کردند مواجه هستیم، گفت: با توجه به این چالش بزرگ کار کردن نیز دشوار است. 
وی با تأکید بر اینکه اصحاب رسانه با عظیم‌ترین و مهم‌ترین کار مواجه هستند، افزود: ورود به میدان رسانه ورود به یک میدان پر چالش و میدان جهاد است. 
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: اگر انسان سختی کار را درک کند تحمل او هم بالا می‌رود و در برابر مشکلات شانه خالی نمی‌کند؛ درک عظمت کار اطلاع‌رسانی به مقاومت ما در برابر مشکلات می‌انجامد. 
امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه آنچه ما و شما را در برابر خدا روسفید کرده و به سعادت می‌انجامد جهت‌گیری درست ماست، اظهار کرد: مشکلات مختلف معیشت، نداشتن مخاطب و عدم درک متقابل در رسانه‌ها باید جدی گرفته شود اما بیش از همه این‌ها جهت‌گیری مهم است. 
حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید جهت‌گیری نبوی، توحیدی و ولایی داشته باشند، عنوان کرد: در اینجا ولایت توحیدی مطرح است، ولایتی که بشر را رستگار می‌کند. 
وی با تأکید بر اینکه تشکل باید در جامعه باشد زیرا تشکل‌های فعال به رقابت، شادی و پویایی جامعه کمک می‌کنند و ما با تشکل مخالف نیستیم، ادامه داد: حزب گرایی و جناح‌بازی که در حال حاضر در کشور داریم توحیدی نیست زیرا در مواقع تصمیم‌گیری افرادی که در حزب‌ها هستند سخن متعصبانه می‌زنند نه متعهدانه، حزب گرایانه رفتار می‌کنند نه موحدانه. 
نماینده ولی فقیه در استان موفقیت رسانه‌ها را در جهت‌گیری درست خواند و بیان کرد: بنا بر آیات قرآن اگر ما میلیاردها مخاطب داشته و جهت‌گیری درستی نداشته باشیم، بی‌فایده است. 
امام جمعه شهرکرد جهت‌گیری توحیدی را فهم درست از دین، محتوای قرآن و معارف دینی برشمرد و اظهار کرد: نباید جهت‌گیری را در کنار رأی‌گیری و انتخابات قرار دهیم. 
نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: دستگاه‌هایی که توانایی و اعتبار کافی دارند باید رسانه‌ها را از جهت مالی حمایت کرده و مشوق آن‌ها باشند. 
 

انتهای پیام