• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 9610-1585-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

نماینده مجلس:

سند اشتغال چهارمحال و بختیاری مبتنی بر سند آمایش کشور تهیه شود

نماینده مردم شهرستان‌های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: سند اشتغال چهارمحال و بختیاری مبتنی بر سند آمایش کشور و براساس شاخص‌های اسناد توسعه‌ای بالادستی تهیه شود. 
 به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – اردشیر نوریان  در نخستین نشست هم‌اندیشی توسعه پایدار استان با موضوع اسناد توسعه استان و شهرستان‌ها، اظهار کرد: با وجود پتانسیل‌های فراوان در استان بایستی نرخ بالای بیکاری چهارمحال و بختیاری بررسی شود. 
وی افزود: سند اشتغال چهارمحال و بختیاری مبتنی بر سند آمایش کشور و براساس شاخص‌های اسناد توسعه‌ای بالادستی تهیه شود. 
نوریان تاکید کرد: صاحب نظران در استان در این خصوص ورود و راهکارهای رفع مسائل اشتغال را ارائه کنند. 
وی با اشاره به اینکه لازم است طرح‌های توسعه‌ای دارای مختصات اجرایی باشد و سپس عملیاتی شود، تصریح کرد: توسعه دارای ارزش است و باید برای رسیدن به آن، زمان کافی در نظر گرفته شود. 
نوریان بیان کرد: تمامی صاحب نظران در استان باید در این خصوص ورود و راهکارهای رفع مشکلات اشتغال را ارائه کنند. 
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: بایستی شناسایی راهکارهای توسعه چهارمحال و بختیاری در دستور کار قرار گیرد. 
 علی کاظمی با اشاره به اینکه حرکت در مسیر درست توسعه نیازمند برنامه‌ریزی است، افزود: بهره‌گیری از منابع طبیعی و نیروی انسانی متخصص بومی استان نقش موثری در توسعه چهارمحال و بختیاری دارد. 
 نماینده مردم شهرستان لردگان در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر اینکه شناسایی راهکارهای توسعه چهارمحال و بختیاری باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: مطالعات همه جانبه براساس معیارهای علمی برای دستیابی به این هدف مؤثر است. 
محمد خالدی خاطرنشان کرد: در این راستا باید برنامه‌های فرادستی مورد توجه دست اندرکاران و برنامه ریزان قرار گیرد. 
 

انتهای پیام