• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 9610-9814-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرماندار بن:

۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی در شهرستان بن جذب شد

  فرماندار بن گفت: سهم این شهرستان از تسهیلات مشاغل خانگی استان، ۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال بود که توسط هفت دستگاه اجرایی جذب و به متقاضیان پرداخت شد.
 
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری - کمال اکبریان در ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بن که با حضور رئیس جهاد دانشگاهی استان تشکیل شد، اظهار کرد: این تسهیلات با سود ۴ درصد توسط دستگاهای اجرایی شهرستان از جمله صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته امداد و بهزیستی به بانک‌های عامل معرفی و پرداخت شد.
 
اکبریان خاطرنشان کرد: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و به منظور ایجاد اشتغال پایدار می‌بایست تغییر نگرش و رویکرد و تجاری سازی مشاغل خانگی با آموزش صورت پذیرد.
 
وی بر برندسازی تولیدات شهرستان از جمله خاتم شیخ شبان تأکید کرد و یادآور شد: می‌توان با برگزاری جلسات آموزشی، اتصال حلقه‌های تولید و بازار فروش برای حمایت از تولیدکنندگان را تقویت کرد.
 
رئیس جهاد دانشگاهی استان نیز در این جلسه جزئیات طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی را تشریح کرد.
 
وحید خلیلی گفت: نگرش‌ها و روش‌ها نسبت به موضوع اشتغال به روز نیست و دو گزینه شغل و تسهیلات به تنهایی اشتغال پایدار ایجاد نمی‌کند.
 
وی شناسایی مزیت‌ها، اولویت‌بندی مشاغل در استان، آموزش، مشاوره و توانمندسازی، کمک به به‌روزرسانی و تولید استاندارد، شناسایی بازارهای هدف، اتصال به بازار و تجاری‌سازی و فروش محصول را از مراحل مختلف اجرای طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی برشمرد.
 
به گفته وی، این طرح به صورت آزمایشی-الگویی (پایلوت) در هشت استان کشور از جمله چهارمحال و بختیاری در حال اجراست.
 

انتهای پیام