• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : علمي و آموزشي
  • کد خبر : 9610-1686-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری:

هدایت مددجویان کمیته امداد به سمت شرکت‌های دانش بنیان یکی از راه‌های توانمندسازی آن‌ها است

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از بهترین راه‌های توانمند سازی مددجویان کمیته امداد ارتقاء دانش اقتصادی و هدایت فارغ التحصیلان تحت پوشش کمیته امداد به سمت شرکت‌های دانش بنیان است.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، اسماعیل پیرعلی در جلسه مشترک پارک علم و فناوری و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان با اشاره به توانمندی شرکت‌های فناور و دانش بنیان در حوزه اشتغال اظهار کرد: پارک علم و فناوری آمادگی دارد با آموزش‌های تخصصی و ایجاد شرایط برای فارغ التحصیلان مستعد تحت پوش کمیته امداد زمینه اشتغال این افراد را مهیا کند.
وی  مهم‌ترین ظرفیت‌های اشتغال استان را در حوزه‌های گردشگری، فناوری اطلاعات، کشاورزی، گیاهان دارویی و برق و الکترونیک عنوان کرد و افزود: با استفاده از تسهیلات اشتغال کمیته امداد در حوزه کارفرمایی و مشاغل خانگی می‌توان در توانمندسازی مددجویان کمیته امداد و ایجاد اشتغال پایدار گام موثری برداشت.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان نیز با اشاره رویکرد جدید این اداره کل در حوزه دانش بنیان به منظور توانمند سازی مددجویان تحت پوشش گفت: پرداخت مستمری موجب چسبندگی مددجو خواهد شد و اکنون به تحول و نگاه نو در حوزه توانمندسازی مددجویان نیاز داریم.
ملک‌پور افزود: در سال گذشته 270 میلیارد ریال اعتبار به منظور توانمندسازی و ایجاد اشتغال به متقاضیان تخصیص داده شد و در سال 96 نیز 520 میلیارد ریال به تصویب رسید که تا کنون بیش از 320 میلیار ریال آن مصرف شده است.
وی تاکید کرد: 12000 طرح اشتغال مددجویان استان در حال فعالیت است و امیدواریم با تعامل با پارک علم و فناوری این رقم افزایش یابد.
در پایان این جلسه تفاهم نامه‌ای به منظور حمایت مادی و معنوی از طرح‌ها و محصولات تولید شده توسط شرکت‌های دانش بنیان در راستای رفع نیاز کمیته امداد و همچنین تلاش در راستای شناسایی و توانمند سازی افراد نخبه و خلاق تحت حمایت کمیته امداد به امضا رسید.

انتهای پیام