• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
  • دسته بندی : سياسي
  • کد خبر : 969-1585-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

شهرداران چهارمحال و بختیاری کدهای درآمدی 117 گانه شهرداری‌ها را فعال کنند

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: فعال کردن کدهای درآمدی شهرداری‌ها باید در دستور کار شهرداران استان قرار گیرد.
به ‌گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی در نشست با اعضای شورای اسلامی شهرکرد و شهردار مرکز چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: ممیزی املاک شهری به عنوان یکی از کدهای درآمدی 117 گانه شهرداری‌ها می‌تواند منبع مالی مناسبی برای هر یک از شهرداری های 40 گانه استان باشد.
وی افزود: شفاف سازی در آمار، مشخص شدن بدهکاران حقیقی و حقوقی به شهرداری‌ها، محاسبه میزان مطالبات و تسریع در وصول مطالبات از مهمترین مزیت‌های ممیزی املاک شهری محسوب می‌شود.
عباسی تصریح کرد: بهره مندی شهرداری‌ها از درآمدهای سرمایه‌ای، ارتقای درآمدهای خدماتی و تخصیص اعتبارات دولتی می‌تواند در بهبود شرایط شهرداری‌ها مؤثر باشد.
وی بیان کرد: شهرداری شهرکرد ورودی و خروجی‌های مرکز چهارمحال و بختیاری را طراحی و ساماندهی کند.
استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: به منظور اجرای طرح‌های مدیریت شهری و ساماندهی ورودی‌ها و خروجی‌های شهرکرد از محل اعتبارات استانی کمک در نظر گرفته می‌شود.
وی عنوان کرد: شهرداری شهرکرد باید طرح‌های مهم خدماتی درآمدزا رابه منظور معرفی مرکز چهارمحال و بختیاری و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را در اولویت قرار دهد.
عباسی اظهار کرد: تمرکز در امور مختلف مرکز چهارمحال و بختیاری و ارتقای وضعیت خدمات رسانی به مردم به همکاری استانداری، شهرداری، شورای اسلامی و سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استان نیاز دارد.
وی ادامه داد: شهرداری مکان و محلی، مردمی و خودکفا بوده که به منظور رفع مشکلات شهری باید در راستای ارتقای فرهنگ شهرنشینی تلاش کند.
لازم به ذکر است: شهردار و هفت عضو شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری نیز نظرات، دیدگاه ها و پیشنهادات خود را درباره چگونگی تسریع در دستیابی به شاخص های توسعه ای بخش های مختلف شهرکرد و استان ارائه کردند.

انتهای پیام