• جمعه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-12514-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بیکاری منشأ آسیب‌های اجتماعی است

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: دغدغه‌ی خانواده‌ها در کشور بیکاری است و این امر منشأ آسیب‌های اجتماعی است که مقام معظم رهبری نیز فرمودند تمام قوا باید با تلاش مجدانه به میدان آیند.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری – خدیجه ربیعی ۲۱ تیرماه در شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد: استان مملو از نخبگان و کارآفرینان است.
وی افزود: متاسفانه نرخ بیکاری استان بالا است و این امر دلایل متعدد دارد که می‌طلبد  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کمک کند و در مجلس نیز در قانونگذاری حمایت شده و خواهد شد.
ربیعی تصریح کرد: دغدغه‌ی خانواده‌ها در کشور بیکاری است و این امر منشأ آسیب‌های اجتماعی است که مقام معظم رهبری نیز فرمودند تمام قوا باید با تلاش مجدانه به میدان آیند.
وی ادامه داد: امید است مجلس و دولت در کنار یکدیگر در راستای رفع نواقص شرایط بهتری را برای کشور ایجاد کنند تا در شرایط فعلی کشور که افراد سودجو به دنبال ایجاد ناآرامی در ایران هستند، بدانند که ایران همچنان پایدار از مشکلات برون رفت خواهد داشت.
ربیعی اضافه کرد: اکثر مردم این شهرستان به کشاوری مشغول بودند که به دلیل خشکسالی و کمبود آب که چند سالی است گریبان‌گیر کشور و این شهرستان شده، کشاورزان به بحران رسیدند و بیمه آنان نیز به مشکل مواجه است که خواستاریم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور دهند بیمه کشاورزان 12 ماه در سال را پوشش دهد و از بخشودگی حق بیمه دولت، کشاورزان این شهرستان نیز بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به وجو 100 هزار بافنده فرش در استان، گفت: این تعداد قابل توجه است اما موضوع قطع بیمه برای برخی قالی بافان موجب نگرانی برای آنان شده که تقاضای نگاه ویژه  به این امر در این استان محروم را داریم.
ربیعی با بیان اینکه وجود تجهیزات فنی و حرفه‌ای برای افزایش آموزش مهارت‌ها لازم است، تاکید کرد: افراد بسیاری در نوبت بیمه کارگران ساختمان قرار دارند که خواستار در نظر گرفتن سهمیه برای استان در این زمینه هستیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: سهم استان در تسهیلات مشاغل خانگی 22.5 میلیارد تومان است که حدود پنج میلیارد و 600 میلیون تومان از اعتبارات مشاغل خانگی به شسهرستان لردگان اختصاص داده شده و به دلیل اینکه 60 درصد تسهیلات به بانک‌های عامل ابلاغ شده بود حدود 2.54 میلیارد تومان از این مبلغ پرداخت شد.
حفیظ‌ الله فاضلی خاطرنشان کرد: 9 هزار پرونده در بامک‌های عامل استان به دلیل تخصیص اعتباردر بانک‌ها تسهیلات دریافت نکردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: