• جمعه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-12414-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دفترچه اسناد روستایی چند برگی توسط بانک‌های عامل پذیرفته شود

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: دفترچه اسناد روستایی چند برگی را نیز برای مواردی همچون اراضی کشاورزی به منظور ارائه تسهیلات توسط بانک‌های عامل پذیرفته شود.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری- اقبال عباسی ۲۱ تیرماه در شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد: تیمی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه بهزیستی، سرمایه‌گذاری و سایر حوزه‌های مرتبط با این وزارتخانه به منظور بررسی شرایط شهرستان شهرکرد در این زمینه‌ها تشکیل شود تا مسائل موجود بررسی شوند.
وی افزود: رسته‌ها در دو حوزه آبزیان و فرش است که باید افزایش یابد و در بادام، بلوط، کشاورزی و دامداری نیز افزایش رسته ایجاد کرده و از آن حمایت کرد.
عباسی ادامه داد: به گفته تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تا 20 درصد بیشتر نمی‌توانند وارد سرمایه‌گذاری در استان شوند اما اگر طرح توجیه دار باشد امکان ورود وجود دارد.
وی تصریح کرد: دفترچه اسناد روستایی چند برگی را نیز برای مواردی همچون اراضی کشاورزی به منظور ارائه تسهیلات توسط بانک‌های عامل پذیرفته شود.
عباسی تاکید کرد: فنی و حرفه‌ای برای توانمندسازی روستائیان در قالب رسته‌های گوناگون می‌تواند روستائیان را برای ایجاد اشتغال توانمند کند.
وی اظهار کرد: گاهی میان مطالعات کارگزاران و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی اختلاف نظر هست که باید این موارد بررسی شود و یک نتیجه اعلام شود تا در برنامه‌ریزی درست پیش رویم.
نماینده مردم اردل، کیار، فارسان و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی عل کاظمی نیز گفت: استان یک استان کوچک است اما پتانسیل‌های مطلوب دارد که به دلیل اینکه تصمیمات از بالا گرفته می‌شود شکوفایی آن دیده نمی‌شود و لازم است در اشتغال برحسب ظرفیت  استان‌ها  اقدام شود.
وی افزود: در استان شاخص‌های مطلوبی همانند چوب، صنعت ماهی دامداری وجود دارد  و می‌تواند زنجیره را تامین کند که باید مورد توجه قرار گیرند.
کاظمی بیان کرد: دولت خواسته تا استان در گردشگری ورود کند که باید چند طرح ملی برای استان تعریف شود تا در استغال، استان سخنی برای گفتن داشته باشد.
وی با بیان اینکه بیشتر رودخانه‌های استان خشک شدند و استانی که به عنوان استان کشاورزی و دامپروری تعریف شده اجازه رشد صنعت داده نشده و اکنون درگیر کمبود آب است، از  تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دلیل حضور در مباحث امنیتی خواست این مهم را پیگیری کند و از حق چهارمحال و بختیاری دفاع کند.
کاظمی تصریح کرد: شرایط برای استان سخت است و در این شرایط فشار آورده می‌شود که طرح‌های صنعتی و کشاورزی قطع شوند درحال که در ئیگر استان‌ها آب صنعت قطع نمی‌شود و حتی برای شست و شوی خودرو از آن استفاده می‌شود.
وی گفت: چند مجموعه ورزشی کارگران در استان داریم که برخی از آنان 16 سال اسیت شورع به احداث کردند اما هنوز تکمیل نشدند که خواستار برنامه ریزی برای تکمیل آنان هستیم.
کاظمی خاطرنشان کرد: در زمینه شغل رانندگی نیز اهتمام برای پیگیری اشتغال سخت را خواستار هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: