• جمعه ۲۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعي
  • کد خبر : 974-12314-5
  • خبرنگار : 35
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا


با اعتبارات اشتغالزایی روستایی و فراگیر می‌توان درصدی از اشتغال چهارمحال و بختیاری را بهبود بخشید

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با اعتبارات اشتغالزایی روستایی و فراگیر که به دقت دارد دنبال می‌شود می‌توان درصدی از اشتغال چهارمحال و بختیاری را بهبود بخشید.
به گزارش ایسنا - منطقه چهارمحال و بختیاری - علی ربیعی ۲۱ تیرماه در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: چهارمحال و بختیاری  دارای سرمایه انسانی مطلوب است  و در مسیر حمل و نقل خوبی قرار گرفته است که می‌تواند سرمایه‌های دیگر را جذب کند.
وی با بیان اینکه این استان نسبت به سایر استان‌ها نسبتا وضع بهتری در آب دارد، افزود: در حوزه‌هایی همانند گردشگری و بوگردی در استان کار نشده که می‌توانند شغل ایجاد کنند.
ربیعی تاکید کرد: احتمال دارد تا چند وقت دیگر یک برنامه مشترک با وزارت ارتباطات در موضوع آی سی تی در چهارمحال و بختیاری داشته باشیم که با وجود تحصیلکرده‌های استان می‌تواند در تولید نرم افزار کار کرد که این اقدام را در فضای مجازی در 11 استان  را دنبال  کردیم و در برنامه جدید سه از جمله استان چهارمحال و بختیاری را قرار دادیم.
وی با اشاره به اینکه در استان در زمینه صنایع بسته بندی کار نشده است و جای اشتغال وجود دارد، گفت: با اعتبار اشتغال روستایی و فراگیر  که به دقت دارد دنبال می‌شود می‌توان درصدی از اشتغال استان را بهبود بخشید.
ربیعی در خصوص نوسانات شدید بازار و پرداخت معوقات کارگران دولت در این شرایط، گفت: سیاست دولت را دنبال می‌کنیم که دهک‌های خاص  به طور کامل از تحریم آسیب نبینند  و یک میلیون شغل را ایجاد می‌کنیم  اما روش‌های خود را با وجود فشار آمریکا، عوض می‌کنیم.
وی در برخی رشته‌ها همانند خودرو ممکن است گسترش اشتغال نداشته باشیم و سیاست تثبیت شغل است اما رسته‌هایی هستند که ظرفیت جدید اشتغال در آن‌ها به وجود آمده که پوشاک، صنایع پایین دستی و ... هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: